Цього достатньо: у Зеленського пояснили, навіщо Раді всього 300 нардепів

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що  скорочення кількості народних депутатів до 300 осіб пов’язано з реальною кількістю населення в Україні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він повідомив на брифінгу для журналістів, 3 вересня, в Києві.

“На сьогодні орієнтовна кількість громадян, які живуть в Україні, десь 30-34 млн. То це буде відповідати саме 300 народним депутатам”, – пояснив спікер парламенту.

Разумков підкреслив, що така кількість народних депутатів жодним чином не вплине на якість роботи Верховної Ради.

Як повідомлялося раніше, 3 вересня Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності. «За» проголосували 373 народних депутата. Документ передбачає внесення змін до ст. 80 Конституції України. Зокрема, депутати скасовують норму, за якою народні депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди на те Верховної Ради. Одночасно з цим інша норма статті, за якою народні депутати не будуть юридично відповідати за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах (виняток: образа і наклеп), продовжить діяти.

Крім того, представник президента у Верховній Раді, перший віце-спікер Руслан Стефанчук розповів, що народні депутати розглянуть питання зняття недоторканності з президента – процедура, яка надасть можливість притягати до відповідальності главу держави.

До слова, глава  громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська вважає, що законопроект про скасування депутатської недоторканності можуть використовувати як важіль для тиску на парламентаріїв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.