Суд звелів Петренку «вибити» з Авакова імена нагороджених зброєю

Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України поновити виконавче провадження за невиконання МВС України судового рішення про надання інформації щодо нагороджених міністром Арсеном Аваковим вогнепальною зброєю.

Про це передають Українські Новини з посиланням на постанову суду від 24 вересня.

Так, суд скасував постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту Шевченка М.Р. від 31 січня 2018 року про завершення виконавчого провадження №53217860.

У березні 2016 року видання подало позов до Окружного адміністративного суду Києва, де оскаржило незаконну відмову МВС надати списки нагороджених осіб.

Всі судові інстанції визнали відмову міністерства надавати перелік нагороджених осіб незаконною. Однак відомство Авакова так і не виконало судове рішення в повному обсязі. Журналісти судяться з виконавчою службою, яка зобов’язана поновити провадження й домогтися від МВС та його очільника виконання судових рішень у повному обсязі.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив вогнепальною зброєю 88 народних депутатів і низку своїх політичних соратників. Зокрема, він подарував своєму однопартійцю – депутату від «Народного фронту» Сергію Пашинському пістолет «Glock 19», з якого той стріляв у В’ячеслава Хімікуса.

Понад те, Аваков роздає зброю цивільним особам, не маючи на те законних повноважень, оскільки дисциплінарний статут МВС дає міністру право нагороджувати зброєю виключно «керівний склад працівників МВС».