Невакцинованих дітей не будут зараховувати у дитсадки та школи

Діти, не вакциновані за календарем щеплень, не зможуть відвідувати дитсадки та школи.

Про це на брифінгу повідомили в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та міністр освіти і науки Лілія Гриневич, закликавши батьків до 1 вересня зробити дітям всі необхідні щеплення, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Супрун зазначила, що за останні два роки Моз вдалося суттєво підвищити рівень вакцинації в Україні.

За її словами, країна на 100% забезпечена вакцинами не тільки для дітей, але і для дорослих.

В. о. міністра охорони здоров’я нагадала, що статтею 15 закону україни “Про захист населення від інфекційних хвороб” передбачено, що невакцинованим дітям заборонено відвідувати навчальні заклади.

Вона додала, що в квітні 2019 року Верховний суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а навчальні заклади мають право не допускати дітей без щеплення в освітні установи.

Діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, краснухи, паротиту, правця, дифтерії, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції, а з 6 років дітям проводять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи і паротиту.

За словами Гриневич, Міносвіти повністю підтримує позицію Моз і закликає батьків зробити щеплення своїм дітям до 1 вересня. Якщо у дитини є протипоказання, сказала міністр освіти і науки, визначається, протягом якого періоду буде діяти таке протипоказання, дитині надається відповідна медична довідка і вона допускається до освітнього процесу.

“Ви робите вибір щодо своєї дитини (відмовляючись від вакцинації – НП), але створюєте загрозу для інших дітей. Коли ми організуємо навчальний процес, ми повинні піклуватися про всіх дітей. Якщо батьки за світоглядними мотивами відмовляються від вакцинації, вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну або індивідуальну. Вони можуть написати відповідну заяву керівнику навчального закладу”, – додала лілія Гриневич.

Нагадаємо, раніше ми писали про 10 відповідей від доктора Комаровського на питання про вакцинацію дорослих від дифтерії.

Нагадаємо також, дорослим раз в десять років потрібно робити ревакцинацію від дифтерії. Якщо в дитинстві ви не робили щеплення, щоб виробився імунітет, зараз доведеться ввести три дози вакцини за півроку.

Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Тому, коли у когось діагностують дифтерію, перевіряють всіх людей з її оточення. Збудник може залишатися навіть на грошах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.