Журналістам відмовили в акредитації на концерт «ОЕ» через політичні новини про Вакарчука

Організатори концерту «Океану Ельзи» відмовили журналістам інтернет-видання UA1 в акредитації на концерт та брифінг лідера гурту Святослава Вакарчука, які заплановані на День незалежності України 24 серпня. Аргументували це тим, що «пошук сайту за згадуванням «Океан Ельзи» видає політичні повідомлення».

Зазначимо, журналісти згідно з правилами акредитації вчасно подали заявку, однак отримали відмову без вказаної причини. У телефонній розмові з журналістом інтернет-видання UA1 менеджер Тетяна Ткачова повідомила, що не знає причини відмови, однак припустила:

«Ну послухайте… Мабуть, була якась поважна причина. Не достатньо… не те що потрібний ресурс… може не достатньо великий ресурс».

Пізніше вона надала офіційну відповідь від організаторів концерту.

«Нема причин для акредитації. Новий сайт, не пише про культуру, заточений під політику. Ми не бачимо предмета співпраці. При чому категорично не бачимо. Можливо, сайт буде розвиватися, зміниться вектор подачі новин, з’явиться культура і ми попрацюємо на інших концертах», – йдеться в повідомленні.

Редакції інтернет-видання UA1 є дивною позиція організаторів концерту «Океан Ельзи», які розділяють журналістів на тих, хто пише про культуру, а хто – ні. До того ж, лідер гурту Святослав Вакарчук останнім часом робить багато політичних заяв і є учасником президентських рейтингів. 

Крім цього, в суспільстві поширюються думки, що саме під час концерту 24 серпня він може оголосити про свої наміри балотуватись в президенти України.

Редакція вважає, що будь-які заяви пана Вакарчука під час концерту та брифінгу будуть цікавими для читача, а тому обмеження доступу журналістів всеукраїнського видання до події обмежує і право читачів на отримання об’єктивної інформації.

Нагадаємо, на початку квітня Святослав Вакарчук заявляв, що у нього немає владних амбіцій.